مجمع کارآفرینان ایران

یونس ژائله سعدآباد کارآفرین سرشناس ایرانی و بنیانگذار گروه صنایع غذایی شیرین عسل است. وی موفق به کسب شش دوره عنوان صادر کننده سال در ایران و همچنین به عنوان نخستین کارآفرین ملی نمونه کشور نیز معرفی شده است.

وی چهره برجسته اقتصادی ایران در سطح بین المللی است که بارها عنوان برتر و نمونه در عرصه صادرات، صنعت، کار آفرینی و تولید در داخل و خـارج کشور را به خود اختصاص داده است.

نخستین کارخانه گروه صنایع غذایی شیرین عسل در سال 1371 با دستیابی به فرمول های تولید کیک و بیسکویت، آغاز به کار کرد. حوزه فعالیت اولیه گروه صنایع غذایی شیرین عسل تولید شیرینی ، شکلات و محصولات کاکائویی (تولید صفر تا صد محصولات توسط خود) بود. اما اکنون پس از گذشت بیش از 30 سال محصولات این گروه به 65 کشور جهان صادر و بیش از ۲۰۰۰۰ نفر به صورت مستقیم در خطوط تولید یا فروشگاه‌های این شرکت‌ها در حال فعالیت هستند. همچنین با توجه به سرمايه گذاري وسيع این شرکت در صنايع توليد كننده مواد اوليه و بسته بندي تا شبكه هاي توزيع و فروش در داخل و خارج كشور، شعار ” از دانه تا قفسه ” را پيشه خود ساخته است.

گروه صنايع غذايي شيرين عسل، ضمن توجه به موضوع كيفيت و مرغوبيت توليدات، به خلاقيت و نوآوري در فعاليت ها و توليد محصولات، توجه داشته به صورتيكه بالغ بر نيمي از فروش كالا در گروه صنايع غذايي شيرين عسل از محل توليداتي تحقق يافته كه در دو سال اخير ، طراحي، توليد و به بازار مصرف عرضه شده است.