مجمع کارآفرینان ایران

مرتضی سلطانی، به عنوان اولین دارنده مدال افتخار صادرات کشور، بنیانگذار گروه صنعتی و پژوهشی زر و برندهای معتبری همچون زر ماکارون است. وی در سال ۱۳۷۲ توانست شرکت آرد زر و در سال ۱۳۸۰ اولین کارخانه سمولینای ایران را به بهره‌برداری برساند. همچنین در سال ۱۳۸۴ نیز شرکت زرماکارون را افتتاح و سپس در سال ۱۳۹۴ اولین پالایشگاه غلات ایران زر فروکتوز را به بهره‌برداری رساند.

گروه زر با اتکا بر تجربه خود، دانش جهانی و بومی در حوزه‌های تولید، توسعه محصول، بازرگانی، خدماتی، سرمایه‌گذاری و… با رویکرد کارآفرینی مبتنی بر دانش، نوآوری و با تخصص در کسب و کارها فعالیت می‌نماید. هدف نهایی گروه زر، ورود به صنعت‌های جدید جهت بهبود سبک و کیفیت زندگی جامعه بشری است.

گروه زر در تولید و عرضه انواع غلات فرآوری‌شده فعالیت می‌کند و رهبر بازار پاستا، آرد، فروکتوز و اصلی‌ترین رقیب سس پاستا، روغن ذرت و پودر کیک در ایران است. در سال‌های اخیر، گروه زر به عنوان صادرکننده‌ی برتر کشور انتخاب شده است و محصولات زر در بیش از ۸۰ کشور جهان موجود می‌باشند. این گروه به منظور اجرای برنامه‌های توسعه خود و دستیابی به جایگاه شایسته‌تری در صنعت غذا و تجارت، محصولات نشاسته ذرت، گلوتن، شکر مایع را تولید کرده است. همچنین به عرصه تولید کیک، بیسکویت، شیرینی و شکلات نیز ورود کرده است.