مجمع کارآفرینان ایران

شرکت «مجتمع فولاد آذرآبادگان ارس» یکی از شرکت‌های زیرمجموعه هلدینگ «فولاد ارس»، در سال 1392 و در زمینی به وسعت 35 هکتار در سایت صنایع سنگین منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس با هدف تولید انواع محصولات فولادی تأسیس گردید. در همین سال، فاز اول مجتمع با هدف احداث کارخانه ذوب و ریخته‌گری پیوسته انواع شمش فولادی با ظرفیت 180 هزار تن کلنگ زده شد.

با تجمیع توان فنی و تجارب ارزشمند کادر بهره‌برداری این مجموعه و به‌کارگیری تکنولوژی روز دنیا، محصولی با کیفیت و مطابق با استانداردهای جهانی تولید شد و در طی شش ماه پس از آغاز بهره‌برداری، همزمان با دستیابی به ظرفیت اسمی تولید، صادرات محصولات تولیدی این مجتمع به کشورهای اروپایی و آسیایی آغاز گردید.

با آغاز بهره‌برداری از این پروژه چهارصد فرصت شغلی مستقیم و هزار فرصت شغلی به‌صورت غیرمستقیم ایجاد شد و با بهبود شرایط اشتغال، این شرکت سهم بسزایی در رونق منطقه آزاد ارس ایفا کرد.

واقع‌شدن این مجتمع در منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس، علاوه بر سهولت دسترسی به آب رودخانه ارس و استفاده از آن در خطوط تولید، موقعیت جغرافیایی ویژه‌ای را برای صادرات از مرزهای شمالی کشور و ورود به بازار کشورهای اوراسیا و اروپایی فراهم نموده است