مجمع کارآفرینان ایران

کارخانه لبنیات کالبر در سال ۱۳۷۳ با نام شرکت نصر گستر اراک تاسیس شد. شرکت، عملیات اجرایی طرح تولید پنیر اولترافیلتراسیون (UF) را در سال ۱۳۷۶ شروع کرد و در سال ۱۳۷۹ اولین پروژه به بهره برداری رسید. سپس در طی سال های ۱۳۷۹ تا ۱۳۸۳ سایر خطوط پروژه های تولید انواع لبنیات مانند ماست، دوغ و شیر پاستوریزه به بهره برداری رسید و در سال ۱۳۸۳، کارخانه لبنیات کالبر شروع به تولید محصولات استریل شده UHT مانند شیر مایع، خامه صبحانه، شیرهای طعم دار و آبمیوه با بسته بندی چند لایه آسپتیک با طول عمر بالا کرد. کالبر همچنین در سال ۱۳۹۹، کارخانه تولید انواع شیر خشک، MPC، کازئین، پودر وی (آب پنیر) و همچنین خط تولید جدید خامه خود را به بهره برداری رساند.

قانون اصلی در تولید محصولات لبنی با کیفیت بالا و منطبق با استانداردهای ملی و بین المللی، بکارگیری مواد اولیه تازه است. عوامل مهمی مانند استفاده از فناوری های روز و ماشین آلات بسته بندی جدید، داشتن کارشناسان خبره و مدیران مجرب، استفاده از دانش روز و … باعث می شود تا این شرکت در بازار رقابتی لبنیات اعتبار و جایگاه ویژه ای کسب کند.

تجهیزات موجود در خطوط تولید براساس آخرین تکنولوژی ساخت دانمارک، ایتالیا، آلمان و ایران می باشد. همچنین، کیفیت بسیار بالای مواد اولیه و شیر مورد استفاده در تهیه محصولات و استفاده از مواد نگهدارنده و افزودنی از ویژگی های محصولات کالبر می باشد.

شرکت لبنیات کالبر دارای کلیه مجوزهای تولید از وزارت بهداشت بوده و برای کلیه محصولات خود داراری استاندارد ملی ایران می باشد. این موضوع باعث شد تا شرکت به نشان مدیریت کیفیت (ISO 9001-2008) و گواهینامه بهداشت و ایمنی مواد غذایی (HACCP) از شرکت TUV NORD دست یابد. در نهایت، کالبر عنوان واحد نمونه صنایع لبنی استان مرکزی در سال ۱۳۹۰ از طرف اداره نظارت برمواد غذایی این استان را کسب نمود. محصولات کالبر در سراسر ایران در حال توزیع بوده و سهم گسترده ای از بازار خارجی را نیز به خود اختصاص داده است