مجمع کارآفرینان ایران

علیرضا نبی، کارآفرین اجتماعی در سال ۱۳۴۷ در مشهد به دنیا آمده است. وی کارخانه‌های متعددی را تاسیس کرده که شرط استخدام کارگران در آن‌ها، داشتن سوء پیشینه است. وی در ۱۷ سالگی نخستین کارگاه تولیدی خود را که چاپ روی پارچه است، راه می اندازد. این کارگاه نخستین کارگاه چاپ پارچه در مشهد بود. علیرضا نبی تحصیلات دانشگاهی خود را در مقطع فوق لیسانس و دکترا در رشته اقتصاد با گرایش منابع انسانی به پایان رسانید و پس از آن به صورت مشاور در کمپ‌های مخصوص زندانیان به آن‌ها مشاوره می‌دهد.

گروه کارخانجات زیتون آرشیا با شعار “اینجا شرط استخدام سوءپیشینه است” زیر مجموعه بنیاد خیریه دکتر نبی است و با هدف حمایت از اشتغالزایی افراد آسیب دیده؛ معتادین بهبودیافته، زندانیان آزاد شده جرائم عمد و غیرعمد‌ و زنان سرپرست خانوار در جوار امام مهربانی‌ها تاسیس شد و با عنوان سفیر سلامت اجتماعی، در قالب سه مجموعه تولیدی و با ظرفیت دریافت سالانه بالغ بر ۱۰۰۰تن زیتون و ۳۰۰ تن روغن زیتون مشغول به فعالیت می‌باشد.

آغاز فعالیت گروه با تاسیس شرکت تحول چاشنی توس و برند تجاری آرشیا (به معنای راست و درست) در سال ۱۳۸۳ با ظرفیت تولید اولیه ۳۰۰ تن زیتون در سال و اشتغال ۱۵ نفر نیروی آسیب دیده اجتماعی بود. در سال ۱۳۹۰ با ارائه ی طرح توسعه اقدام به راه اندازی شرکت ارمغان چاشنی توس در شهرک صنعتی توس مشهد نمود. در ادامه ی فاز توسعه و تامین مواد اولیه و با هدف حمایت از زنان سرپرست خانوار ، شرکت زرین آرشیا گلستان واقع در شهرک صنعتی مینودشت در سال ۹۳ تاسیس شد. از طرفی با برون سپاری بخشی از تولیدات مجموعه به خانواده های آسیب دیده اجتماعی در مناطق پرخطر و جرم خیز حاشیه مشهد در قالب  ۱۵۰ کارگاه اشتغال خانگی، در مجموع توانسته برای ۱۰۰۰  نفر بصورت مستقیم و غیر مستقیم اشتغال ایجاد کند.