مجمع کارآفرینان ایران

محبوبیان_مجمع_کار_آفرینان_ایران

مهنـدس محمود محبوبیـــان، متولـــد 1337 در شهر تبریز، پیشکسوت صنعت شیشه، کارآفرین نمونه و رئیس هیأت مدیره کارخانجـات گروه صنعتـی سهنــــد می باشد که در راستای کمک به تولید داخلی و به منظور کاهش واردات، اقدام به راه اندازی شهرک غیر دولتی شیشه زرین تبریز به عنوان بزرگ ترین شهرک تولید شیشه در منطقه نموده است که حاصل آن فراهم نمودن زمینه اشتغال برای بیش از 3000 نفر تاکنون بوده است. از جمله محصولات این واحــد تولیــــدی می توان به انواع شیشه های فلوت سفید و رنگی، رفلکس، مشجر لمینت، آینه و سکوریت در ابعاد مختلف اشاره نمود که در راستای این تولیدات، به عنوان صادر کننده نمونه کشور شناخته شده است.

  • شرکت سهند جام تبریز: شرکت سهند جام تبریز تولید کننده انواع شیشه مشجر رنگی و سفید و سیمی ( مسلح ) با تکنولوژی اروپایی ( آلمان ) و استانداردهای روز اروپا با ابعاد مختلف می باشد که از سال 1384با ظرفیت اسمی 200 تن در روز راه اندازی و به بهره برداری رسیده است. این شرکت با توجه به قابلیت های منحصر به فرد خود، توانایی تولید شیشه های پروفیل و شیشه بدون آهن ( سولار ) را که صرفاً جهت آبگرمکن های خورشیدی، مورد استفــاده قرار می گیرد، دارا می باشد. با توجه به کیفیت بالا و به روز بودن طرح های استفاده شده در تولید محصولات، هم اکنون 80 درصد از محصولات این واحد جهت صادرات در نظر گرفته شده و مابقی آن نیز جهت رفع نیاز بازار داخلی و فرآوری استفــاده می شود. شرکت سهنــد جـام تبریـز، بزرگترین واحد تولید کننــده شیشه مشجرو تنها تولید کننده شیشه سیمی ( مسلح ) درکشور می باشد که بیش از 30  طرح در رنگ ها و ضخامت های مختلف تولید می نماید.
  • شرکت سهند فلوت تبریز: شرکت سهند فلوت تبریز با ظرفیت تولید 700 تن شیشه در روز در سال 1394 با استفاده از ماشین آلات اروپایی و آمریکایی تاسیس گردیده و شروع به تولید شیشه تخت به روش فلوت ( شناور ) با ضخامت های مختلف، در رنگ ها و ابعاد متفاوت کرده است. در حال حاضر محصولات متنوع این شرکت علاوه بر تامین نیاز بازار داخلی، به سایر کشورهای منطقه و اروپایی نیز صادر می شود. شرکت سهند فلوت تبریز قابلیت تولید شیشه اتومبیل، شیشه رنگی و رفلکس آنلاین در رنگهای آبی، سبز، صورتی و طلایی را دارا می باشد.
  • شرکت صنایع شیشه آذر: شرکت صنایع شیشه آذر یکی از بزرگترین پروژه های صنعتی استان آذربایجان شرقی بعد از انقلاب به شمار می رود. بهره برداری از کارخانه شیشه آذر واقع در تبریز در زميني به مساحت 14 هکتار و مجموعه اي از سالن هاي توليـــد، انبارها، واحـدهاي اداري خدماتي و تعميراتي و نیروگــاه برق از سال 1384 با ظرفیت اسمی 350 تن در روز به عنوان اولین تولید کننده شیشه فلوت آغاز گردید. تولیدات شرکت صنایع شیشه آذر هم اکنون به عنوان شیشه اتومبیل، آینه و نیز در ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد.
  • شرکت کربنات سدیم سمنان: شرکت کربنات سدیم سمنان ( ساکو ) ساخت کارخانه را از سال 1381 آغاز و در اوایل سال 1385، با ظرفیت تولید اسمی 200.000 تن در سال به بهره برداری رسید. از زمان آغاز بهره برداری، به لطف مدیریت قوی و هماهنگ و همچنین سود بردن از تجربه کارشناسان و مهندسین خبره، به بزرگ ترین تامین کننده کربنات سدیم در داخل و همچنین در بین کشورهای منطقه تبدیل گردیده است. این شرکت، از شبکه بسیار قوی و وسیع توزیع محصول در داخل و خارج نیز بهره می برد. به طوری که علاوه بر تامین بیش از 140 مصرف کننده داخلی، محصول خود را به بیش از 15 کشور جهان صادر نموده که با توجه به حجــم بالای صــادرات علاوه بر ارز آوری برای کشور، خود را به عنوان یکی از صادرکنندگان برتر کشور نیز معرفی نموده است.
  • شرکت ایمنی سهند تبریز:  شرکـت ایمنــی سهند تبریز به عنوان یکی از کامل ترین و مجهزترین تولیدکنندگان شیشه های ایمنی در کشور از سال 1381 فعالیت خود را با تولید شیشه های ایمنی نشکن آغاز نمود و با توسعه فعالیت خود و در جهت جلب رضایت مشتریان و ارائه خدمات بهتر و شایستــه تر نسبت به تولید انواع شیشه های چاپدار خم و نشکن، شیشه های دوجداره و چند جداره و انواع شیشه های تزیینی اقدام نمود. این مجموعه هم اکنون با بهره گیری از آخرین تکنولوژی روز اروپا و استفاده از تجربه ارزشمند کارشناسان شرکــت و اتکا به پرسنل متخصص و متعهد، توانسته است تولیدات خود را با بالاترین حد کیفیت به بازار عرضه نماید.
  • شرکت فروغ ترابر: شرکتترابــری  فروغ  ترابر  در سال 1386 تأسیس گردیده که پس از یک دهه  فعالیت سازنـده و مستمـر در زمینـه خدمات حمـل و نقـل بین المللی همچنان به فعالیت خود ادامه می دهد. این شركت با برخورداري از امكانات مناسب، نظير کشنده و انواع يدک هاي استاندارد و نیز دارا بودن نمایندگی های داخلي، تبادلات قابل توجه تجاري را، با استفاده از کادر مجرب و كارشناسان  و متخصصان خبره در صنعت حمل و نقل، با بهترين خدمات ممکن و رقابتي، به مشتريان خود ارائه مي نمايد.