مجمع کارآفرینان ایران

محمدپور_مجمع_کار_آفرینان_ایران

شرکت بلور و شیشه اصفهان در سال 1361 تأسیس گردید لیکن فعالیت خود را در زمینه تولید ظروف بلور رومیزی از سال 1378 آغاز نمود. فقط شش ماه پس از شروع تولید اولین محصولات ، این شرکت عملیات تولید اجناس بلوری مقاوم در برابر ضربه و حرارت را با موفقیت آغاز کرد و بدین ترتیب بعنوان اولین تولید کننده این نوع ظروف در کشور شناخته شد . شرکت بلور و شیشه اصفهان به زودی توانست فعالیت خود را دراین زمینه گسترش دهد به طوری که در مدتی کوتاه تنوع محصولات آن از تعدادی محدود به میزان قابل ملاحظه ای افزایش یافت به نحوی که در حال حاضر نزدیک به 200 نوع محصول مختلف به بازار ارائه می گردد و این رقم همچنان در حال افزایش است .

محصولات شرکت بلور و شیشه اصفهان به بسیاری از بازارهای جهانی از جمله کشورهای آفریقایی شامل موزامبیک، اروپای غربی مانند انگلستان، ایتالیا، پرتغال، دانمارک، کشورهای اروپای شرقی شامل روسیه، اوکراین،لهستان، مولداوی و بلغارستان ، کشورهای آسیایی مانند هند، پاکستان، افغانستان، عراق، سوریه و لبنان، کشورهای حوزه خلیج فارس ازجمله کویت، امارات و عمان و همچنین به کشورهای منطقه آسیای میانه شامل قزاقستان، ازبکستان، تاجیکستان، ترکمنستان، ارمنستان و گرجستان راه یافته و در نهایت حضوری موثر در بازارهای هدف کشورهای آمریکای لاتین مانند مکزیک و برزیل داشته است.

کارخانه بلور و شیشه اصفهان با ظرفیت کامل و به طور مداوم ، روزانه در حدود 300،000 قطعه محصول تولید می کند . بهره گیری از پیشرفته ترین روش های نوین تولید و وسایل ، ماشین آلات و تجهیزات مدرن از کشورهایی نظیر آلمان ، ایتالیا و سوئیس که از پیشگامان صنعت بلور و شیشه در جهان می باشند و همچنین وجود افراد جوان ، برجسته و کار آزموده در واحدهای مختلف کارخانه را به جرات می توان از علل عمده موفقیت شرکت بلور و شیشه اصفهان در تولید و معرفی یکی از بهترین و شناخته شده ترین محصولات بلوری در میان خانواده های ایرانی دانست.
با توجه به کیفیت محصولات تولیدی و تصمیم گیری اعضای هیئت مدیره، این شرکت اقدام به سرمایه گذاری در معادن سیستان و بلوچستان نموده است که با وجود مشکلات کنونی توانسته بهترین نوع سیلیس موجود درکشور را استخراج و درحال حاضر علاوه برتامین سیلیس مصرفی خود دیگر تولیدکنندگان شیشه ، چینی و کاشی را نیز تغذیه نماید.