مجمع کارآفرینان ایران

رضا رضایی ازجمله کارآفرینان سرشناس صنعت قطعه‌سازی خودرو است. وی زاده 1325 در شهریار تهران است که باوجود سختی‌های زندگی آن دوران، او با تلاش و پشتکار فراوان تحصیلات خود را ادامه داد و دارای مدرک کارشناسی شیمی است.

وی در طول سال‌ها تلاش در مجموعه آذین خودرو همواره رشد و توسعه پایدار را سرلوحه فعالیت‌های خود قرار داده و به‌منظور حفظ پایداری، همواره بر داخلی سازی مواد اولیه و انتقال دانش فنی تأکید داشتند. همچنین در راستای توسعه تأمین‌کنندگان داخلی و شراکت با تولید‌کنندگان بین‌المللی (فرانسه، آلمان، اسپانیا، ایتالیا) به‌منظور انتقال دانش فنی همکاری‌هایی داشته که بزرگ‌ترین آن شراکت با شرکت فورشیا در ایران برای ساخت صندلی خودرو است.

در سوابق بنیان‌گذار آذین خودرو، انتخاب به‌عنوان مدير واحد صنعتی نمونه كشور و مدير شايسته سال، دريافت لوح تقدير از دست رياست جمهوری در سال ۱۳۸۱، واحد نمونه سال و دريافت لوح تقدير از وزير صنايع در سال 82 و … دیده می‌شود.

شرکت آذين خودرو در سال ۱۳۷۰ باهدف طراحي مهندسی درزمینه ساخت و تولید انبوه لوازم جلوداشبورد و ساير قطعات تكميلی و پوششی تزيينی انواع اتومبيل تاسيس شد. این شرکت با اتکا بر نيروهای متخصص و متعهد تاکنون توانسته است درزمینه طراحي، مهندسي و توليد انواع قطعات تزئينی و تکميلی داخل خودرو خود را به‌عنوان يکی از بزرگ‌ترین تأمین‌کنندگان خودروسازان داخلی درزمینه محصولات تزئينی و تکمیلی معرفی نمايد.

شرکت آذین خودرو ازجمله اولین قطعه‌سازان ایرانی است که به‌واسطه برنامه‌ای منسجم و گام برداشتن در جهت کسب استانداردها و ارتقا کیفی محصولات توانسته تولیدات خود را به حد استانداردهای کیفی بین‌المللی ارتقا داده و در زنجیره تأمین بین‌المللی قطعات خودرو قرار گیرد.