مجمع کارآفرینان ایران

داوود عابدی آملی در سال 1316، در شهر آمل متولد شد. وی پس از به پایان رسیدن تحصیلات دوره دبیرستان در سال 1337 و پس از موفقیت در آزمون ورودی دانشگاه پلی تکنیک(صنعتی امیر کبیر فعلی)، در رشته مهندسی شیمی و پتروشیمی مشغول به تحصیل و در سال 1342 با اخد مدرک کارشناسی ارشد در رشته‌های مذکور فارغ التحصیل شد. ایشان با به همراه داشتن بیش از 8 ماه تجربه و دوره‌های کارآموزی گوناگون در ضمن تحصیل، فعالیت حرفه‌ای خود را به شرح زیر دنبال کرد.

شركت شيميايی بهداش در راستای هدف استقلال صنعتی كشور عزيزمان ايران، در سال 1359 در كارگاه كوچكي در تهران پايه ريزی شد و در سال 1362 به عنوان اولین و بزرگترین تولیدکننده انواع ترکیبات فعال سطحی (Surfactants) کشور تاسیس شد.

این شرکت از سال ۱۳۹۵ به بعد، اقدام به سرمایه‌گذاری و گسترش حوزه فعالیت خود در عرصه صنایع بالادستی کرد و در حال حاضر تولیدکننده مواد اولیه و واسطه‌ای صنایع شوینده، آرایشی و بهداشتی، فولاد، کاشی و سرامیک، پتروشیمی، نفت و گاز است که با بیش از ۲۵۰ هزار تن تولید سالانه محصول، حدود ۲۰ هزار تن صادرات مواد اولیه صنایع شیمیایی تامین سهمی معادل ۶۰ درصد بازارهای داخلی و ۴۰ درصد صادرات به بازارهای هدف خارجی را بر عهده دارد.

شركت شيميايی بهداش توليدات خود را در اختيار بيش از ۱۲۰ كارخانه جهت توليد انواع شوينده‌ها قرار می‌دهد و قادر به توليد طيف وسيعی از مواد اولیه و واسطه‌ای مورد نياز صنعت شوينده، آرايشی و بهداشتی می‌باشد. هر نام و محصول جديدی كه در شركت شيميايی بهداش عرضه می‌شود، گام تازه‌ای در راه ميل به هدف خودكفايی و قطع وابستگی صنعتی کشور عزیزمان ایران است.