مجمع کارآفرینان ایران
اخبار

برنامه‌های ویژه مجمع کارآفرینان ایران به مناسبت گرامیداشت هفته کارآفرینی

همه ساله با فرا رسیدن 29بهمن ماه، روز اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی و گرامیداشت هفته ملی کارآفرینی از 29 بهمن تا 5 اسفندماه، مجمع کارآفرینان ایران اقدامات و برنامه‌های ویژه‌ای را برگزار می کند.

به گزارش روابط عمومی و مرکز اطلاع‌رسانی مجمع کارآفرینان ایران؛ امسال نیز با نزدیک شدن به این ایام مجمع کارآفرینان ایران برای نخستین بار همایش «پیشران‌های اقتصادی؛ فرصتی برای توسعه ملی» را با همکاری مؤسسه عالی آموزش وپژوهش مدیریت و برنامه ریزی، وزارت صمت و سایر وزارتخانه‌ها و سازمان‌های مربوطه برگزار خواهد کرد.

هدف از برگزاری این همایش که با حضور معاون اول رییس جمهور، معاون علمی و فناوری و وزرای اقتصاد، صمت، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و کارآفرینان بزرگ کشور برگزار خواهد شد، روشنگری و تببین جایگاه و نقش پیشران های اقتصادی در  توسعه ملی و اقتصاد کشور است. این همایش در دو نوبت طی روزهای 30 بهمن و 2 اسفندماه 1401 برگزار خواهد شد.

همچنین برگزاری همایش «زنان کارآفرین اجتماعی ایران» به همت مجمع و حامیان نیز از دیگر اقدامات بزرگداشت هفته ملی کارآفرینی خواهد بود. این همایش در تاریخ یکم اسفندماه با حضور بانوان کارآفرین اجتماعی کشور برگزار خواهد شد.

رونمایی از مجموعه پوسترهای گرافیکی پیشران‌های اقتصادی نیز از جمله اقداماتی است که در راستای ادبیات سازی و اشاعه فرهنگ کارآفرینی در هفته ملی کارافرینی از سوی مجمع صورت خواهد گرفت. این اثر هنری در قالب مجموعه پوسترهایی با موضوع کارآفرینی و اهمیت نقش پیشران های اقتصادی با حضور مقامات و فعالان این عرصه رونمایی خواهد شد.

با توجه به اهمیت نقش پیشران های اقتصادی در توسعه صنعت و اقتصاد کشور و لزوم نگاهی ویزه به این حوزه، مجمع کارافرینان ایران با تهیه و رونمایی مستند «یک تجربه موفق» در نظر دارد تا با استفاده از تجربیات موفق سایر کشورها در حوزه پیشران ها و کارآفرینی، راه حلی نوین را پیش روی تصمیم گیران و مسئولان در کشور قرار دهد.

برگزاری دوره «آموزش خبرنگاری اقتصاد و صنعت» با همکاری مجمع کارآفرینان ایران و دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران با هدف تبیین گفتمان پیشران‌های اقتصادی از طریق رسانه‌ها، آگاهی افزایی اصحاب رسانه به ویژه خبرنگاران اقتصادی در حوزه پیشران‌ها، و پرورش نیروی کارآمد و ماهر و علمی برای رسانه‌های رسمی را می توان از دیگر اقدامات مجمع در این هفته عنوان کرد. ثبت نام این دوره نیز از هفته ملی کارآفرینی آغاز خواهد شد.

رونمایی از مجموعه «سیگما» که مجموعه گفتگویی با اساتید اقتصادی و صنعتی دانشگاه های کشور است را می توان یکی دیگر از فعالیت های مجمع کارآفرینان ایران به مناسبت گرامیداشت هفته ملی کارآفرینی عنوان کرد. این مجموعه که در راستای ادبیات سازی و اشاعه مفاهیم مربوط به حوزه پیشران های اقتصاد مولد و کارآفرینی است، می تواند راهگشای فعالان این عرصه و گامی در جهت روشنگری فعالیت های پیشران ها در اقتصاد و توسعه صنعتی کشور باشد.