مجمع کارآفرینان ایران

دیانی_مجمع_کار_آفرینان_ایران_ iranef

محمدرضا دیانی، مدیرعامل گروه توسعه سرمایه گذاری انتخاب به عنوان کارآفرین برتر استان اصفهان معرفی گردیده است. میزان اشتغال این مجموعه  بیش از 18 هزار نفر اشتغال مستقیم و همچنین ۲هزار نفر به صورت غیرمستقیم مشغول به کار هستند. گروه صنعتی انتخاب؛ بزرگ‌ترین تولیدکننده لوازم خانگی کشور به شمار می‌آید که بیش از 500 مدل محصول لوازم خانگی را با برندهای «اسنوا – دوو – تکنوگاز – بست» به بازار عرضه می‌نماید. همچنین مدیرعامل گروه صنعتی انتخاب چندی پیش نیز به عنوان کارآفرین برتر کشور معرفی و تندیس و لوح افتخار این عنوان ملی را از رییس جمهور دریافت نموده است.

گروه توسعه سرمایه گذاری انتخاب به عنوان یک هایپر هلدینگ بین المللی، بیش از چهار دهه در عرصه صنعت و اقتصاد ایران رشد کرده است. انتخاب، از ابتدای دهه‌ 60 شمسی، با تولید لوازم خانگی وارد عرصه اقتصادی شد و اکنون سرمایه‌گذاری گسترده‌ای در زمینه‌های دیگر اقتصادی دارد. در سال‌های اخیر نیز این گروه به عنوان مجموعه‌ای تاثیرگذار و پیشران اقتصادی، پروژه‌های کلیدی در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، فولاد، ساختمان، گردشگری و فروشگاه‌های زنجیره ای ایران افتتاح کرده است. این پروژه‌ها در دفاتر بین المللی آسیا، اروپا و آفریقا توسط شبکه‌ای از پژوهشگران و در قالب تیم‌های تحقیق و پژوهش، برنامه‌ریزی و پشتیبانی می شوند. نگاه کلان در این پروژه‌ها، کمک به تقویت چرخه اقتصادی ایران است و سرمایه‌گذاری‌ها، بر محور ورود و بومی‌سازی دانش و فناوری روز دنیا اجرا می شوند.

تجربه طولانی، این گروه را دارای مزایای رقابتی متعددی کرده است؛ تجاربی همچون مدیریت بنگاه‌های بزرگ اقتصادی هم‌رتبه با شرکت‌های معتبر بین‌المللی، سیستم‌های مهندسی و تحقیق و توسعه، فناوری و دانش صنعتی، نظام‌های رشد و تعالی، مدیریت مشارکتی، سرمایه‌های بی‌بدیل انسانی، ارتباطات موثر اجتماعی، برنامه‌ریزی نقدینگی منطبق با ویژگی‌های بخش خصوصی، بازرگانی داخلی و بین‌المللی، شبکه گسترده فروش و خدمات و تولید صادرات محور می تواند از مصادیق بارز آن باشد. عناوین ملی و بین‌المللی همچون کارآفرین نمونه جهان اسلام، کارآفرین برتر ایران، واحد نمونه صنعتی، واحد برتر استاندارد ملی ایران، مرکز نمونه تحقیق و توسعه، دریافت عالی‌ترین نشان رعایت حقوق مصرف کنندگان و دریافت گواهی نامه‌ها و استانداردهای بین المللی، نشانه تلاش گروه در رسیدن به آرمان‌های متعالی خود است.

لوازم خانگی

این مجموعه دارای یک هلدینگ متمرکز بر صنعت لوازم خانگی است که هم زمان بر روی چند برند ملی و بین المللی کار می‌کند. زنجیره فعالیت‌های این گروه، منجر به توسعه و تکامل سه برند «اسنوا ایران»، «دوو کره جنوبی» و «تکنوگاز ایتالیا» شده است. اهتمام به ایجاد کامل‌ترین و فراگیرترین سبد کالایی، این مجموعه را به بزرگترین تولیدکننده لوازم خانگی ایران تبدیل و بالاترین سطح رضایت را برای مشتریان فراهم آورده است. این هلدینگ با 10کارخانه و بیش از 300کارگاه تولید قطعات، از افتخارات گروه توسعه سرمایه‌گذاری انتخاب محسوب می شود.

نفت، گاز و پتروشیمی

گروه توسعه سرمایه‌گذاری انتخاب به پشتوانه سال‌ها تجربه موفق در عرصه صنعت و با بهره‌گیری از الگوی شرکت‌های بزرگ جهانی، با در اختیار داشتن بزرگ‌ترین زنجیره تولید لوازم خانگی کشور، همگام با رویکرد استراتژیک خود مبنی بر تکمیل چرخه تولید و زنجیره ارزش، برای تامین مواد اولیه کارخانجات لوازم خانگی ایران و سایر صنایع پایین دستی مصرف کننده محصولات پلیمری، در حوزه صنایع نفت، گاز و پتروشیمی فعالیت می‌کند. مجتمع پتروشیمی پلی استایرن انبساطی انتخاب ( E P S ) به عنوان پنجمین شرکت بزرگ در جهان از سال 1396 فعال است. همچنین تولید PDH، فرمالین، متانول، متیل آمین‌ها، اسید سیتریک، MTBE، آمونیاک مایع و … از مهمترین طرح‌ها و پروژه‌های در دست ساخت و یا توسعه این حوزه است.