مجمع کارآفرینان ایران

رضا-رضایی_مجمع_کار_آفرینان_ایران_ iranef

مهندس رضایی مدیر عامل شرکت آذین خودرو دارای مدرک کارشناسی شیمی است. وی علاوه بر تحصیلات آکادمیک، موفق به گذراندن دوره‌های آموزشی و تخصصی مدیریت اجرایی و مدیریت در قرن 21 (برایان تریسی) نیز شده است.

در سوابق مهندس رضایی فعالیت در بخش‌های مختلفی چون مدیریت آموزش در وزارت دفاع و پشتيباني، عضو هیات مدیره شركت بهشان در سال‌های 58 تا 60، مدیریت عامل شركت فروزان شيمی در طول سال‌های 60 تا 70 و عضویت در هیات مدیره شركت‌های شمال پلاستيك، پيشنده و فولاد شيمی، برنز، ايران اشبنت، پروزن، آرياكيان، پيشه پلاستيك در طول سال‌های62 تاکنون و عضویت در هیات مدیره انجمن قطعه‌سازان و مجمع كارآفرينان ايران دیده می‌شود.

مهندس رضا رضایی مدیر عامل گروه و همچنین سایر مدیران ارشد شرکت، در طول سال‌ها تلاش در این مجموعه همواره رشد و توسعه پایدار را سر لوحه فعالیت‌های خود قرار داده و به منظور حفظ پایداری، همواره بر داخلی سازی مواد اولیه و انتقال دانش فنی تاکید داشتند. همچنین در راستای توسعه تامین‌کنندگان داخلی و شراکت با تولید‌کنندگان بین المللی (فرانسه، آلمان، اسپانیا، ایتالیا) به منظور انتقال دانش فنی همکاری‌هایی داشته که بزرگترین آن شراکت با شرکت فورشیا در ایران برای ساخت صندلی خودرو است. تلاش در این مسیر باعث گردید تا شرکت آذین خودرو در شرایط بسیار سخت تحریم‌ها بتواند علاوه بر بقا به رشد خود ادامه داده و پشتیبانی برای خطوط تولید خودرو سازان باشد.

شرکت آذين خودرو در سال 1370 با هدف طراحي مهندسی در زمینه ساخت و تولید انبوه لوازم جلو داشبورد و ساير قطعات تكميلی و پوششی تزيينی انواع اتومبيل تاسيس گرديد.

این شرکت با اتکا بر نيروهای متخصص و متعهد تاکنون توانسته است در زمينه طراحي، مهندسي و توليد انواع قطعات تزئينی و تکميلی داخل خودرو شامل گروه‌های محصولی آفتابگير، سقف، ايزولاسيون، پوشش‌های موکتی داخل اطاق، انواع رودری، داشبورد، عایق‌های زیر درب موتور، نوارهای لاستیکی دور درب‌ها، انواع کلیدها و دسته راهنما به شکل ساخت داخل، خود را به عنوان يکی از بزرگترين تامين‌کنندگان خودروسازان داخلی در زمينه محصولات تزئينی و تکمیلی معرفی نمايد.

شرکت آذین خودرو از جمله اولین قطعه‌سازان ایرانی است که به واسطه برنامه‌ای منسجم و گام برداشتن در جهت کسب استانداردها و ارتقا کیفی محصولات توانسته تولیدات خود را به حد استانداردهای کیفی بین المللی ارتقا داده و در زنجیره تامین بین‌المللی قطعات خودرو قرار گیرد.

انتخاب به عنوان مدير واحد صنعتی نمونه كشور و مدير شايسته سال، دريافت لوح تقدير از دست رياست جمهوری در سال 1381، واحد نمونه سال و دريافت لوح تقدير از وزير صنايع در سال 82، كارآفرين نمونه در سال 83، چهره ماندگار صنعت خودرو كشور و كار آفرين و صنعت‌گر نمونه كشور در سال 89 و پيشكسوت صنعت و دريافت لوح و تنديس از رئيس جمهور در سال 93 از جمله افتخارات و جوایز مهندس رضایی مدیرعامل شرکت آذین خودرو است.