مجمع کارآفرینان ایران
اخبار

آمادگی وزارت صمت برای همکاری با پیشران های اقتصادی

سرپرست جدید وزارت صمت از آمادگی وزارت صمت برای همکاری با پیشران های اقتصادی خبر داد.
روز سه شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ نشستی با حضور مهدی نیازی، سرپرست وزارت صمت، علی بابایی، مدیرکل دفتر فن‌آوری و نوآوری وزارت صمت، محمدرضا دیانی، مدیرعامل گروه توسعه سرمایه‌گذاری انتخاب و رئیس مجمع، مرتضی سلطانی، نائب رئیس و مدیرعامل زر ماکارون، رضا رضایی، عضو هیات مدیره و مدیرعامل آذین خودرو، نصرالله ایزدپناه، عضو مجمع و مدیرعامل استیل البرز، محمدحسین فهیمی، مدیرعامل گروه صنعتی انتخاب الکترونیک و حمیدرضا غزنوی، دبیر کل مجمع کارآفرینان ایران برگزار شد.
در این نشست درباره رفع مشکلات کشور در حوزه تولید و همدلی و همکاری هرچه بهتر و بیشتر بخش خصوصی با وزارت صمت بحث و تبادل نظر صورت گرفت.
ابتدای جلسه حمیدرضا غزنوی، دبیر کل مجمع کارآفرینان ایران با بیان نکاتی پیرامون آینده صنعت، گفت: مجمع همواره همراه با سیاست‌های اتخاذی وزارت صمت بوده اما در اکثر موارد شرایط به گونه‌ای دیگر رقم خورده است. ما از امروز پنج صنعت را انتخاب کردیم و از هر بخش سه شرکت پیشران را مورد بررسی قرار می‌دهیم و مسائل آن را بررسی می‌کنیم تا شعار سال که رشد تولید است هرچه زودتر و موثرتر رقم بخورد. پنج صنعت بهداشتی، نساجی، لوازم خانگی، قطعه سازی و شوینده در اولویت اول مجمع کارآفرینان ایران قرار دارند.

بزرگترین اشتباه فاصله گرفتن از تشکل ها و انجمن هاست

در پایان مهدی نیازی، سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه جای خوشبختی است که فرصتی فراهم آمد تا در خدمت بزرگان صنعت و کارآفرینان بزرگ کشور باشم، گفت: من با تشکل‌ها و انجمن‌ها رابطه خوبی دارم و بزرگترین اشتباه فاصله گرفتن از آن‌ها است. به گواه دبیرکل مجمع و سایر اعضا، بارها بر این نکته تاکید داشته‌ام که اعتقادم بر این است برنامه هر بخش را باید بخش خصوصی تدوین کند. امیدوارم تلاش‌های مجموعه وزارتخانه به رفع مشکلات بخش خصوصی منتهی شود.
وی افزود: جلسات با انجمن‌ها آغاز شده و به زودی نیز جلسه‌ای با مجموعه مجمع کارآفرینان خواهم داشت. برنامه هفتم توسعه هنوز به اتمام نرسیده و باید باتمام تلاش و ظرفیت‌های موجود، زمینه‌ای برای حرکت بهتر پیشران‌های اقتصادی فراهم شود. اینکه بخش خصوصی انگیزه فعالیت دارد و کنار دولت قرار گرفته بسیار ارزشمند است و تمامی این موارد در جلسات به سمع و نظر رییس جمهوری می رسد.
به گفته سرپرست وزارت صمت، رئیس جمهور درخصوص موضوعات تولید بسیار حساس و به جزییات مسائل را بررسی و پیگیری می‌کند. ما اعتقاد داریم که باید  به جمع پیشران‌های اقتصادی اضافه شود و آمادگی کامل برای مشورت و همکاری با پیشران‌ها را داریم.